Czy znasz wszystkie zalety mieszkania w małym mieście?

Małe miejscowości mają kilka różnic w stosunku do dużych miast i skupisk ludności. Jednym z nich jest populacja, oczywiście wielkość robi różnicę. Jednak w zależności od miejsca może to być zaletą.

Dzieje się tak dlatego, że w okresach takich jak lato małe miejscowości, szczególnie te położone w pobliżu wybrzeża lub w głębi lądu w pobliżu miejsc turystycznych lub parków naturalnych, zwiększają swoją populację, aby później unormować się wraz z nadejściem jesieni.

Dobra pogoda sprawia, że główne miasta pustoszeją od ludzi szukających miejsc wypoczynku i rekreacji na wakacje. W przypadku, gdy miasto jest małe, a w lecie jest pełne, ma to tę zaletę, że posiada dwie różne atmosfery. Jedną w lecie, kiedy jest pełne i zajęte a inną bardziej zrelaksowaną atmosferę w reszcie roku.

Dlatego ludzie, którzy mieszkają w małym mieście, ale lubią gdy się coś dzieje, będą zachwyceni. Jednak dobrą rzeczą jest to, że nie we wszystkich małych miastach i wsiach występuje to zjawisko, więc jeśli szukasz wsi do życia, dowiedz się o tym zanim zaczniesz szukać miejsca do życia, abyś wiedział, czego się spodziewać.

Kolejną dobrą rzeczą w życiu w małej wiosce lub miasteczku jest to, że wszyscy się znają, więc możesz robić następujące rzeczy, w zależności od zaufania i bezpieczeństwa w danym miejscu:

Zostawiać otwarte okna.

Dzieci mogą jeździć na rowerach i bawić się na ulicy bez obawy, że zostaną przejechane lub że ktoś obcy będzie do nich zagadywał.

Możesz oddychać czystszym powietrzem.

Zaparkujesz samochód w pobliżu swojego domu.

Możesz spacerować bez obawy przed niebezpieczeństwami wielkich miast, takimi jak napady.

W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w dobie Internetu, wiele osób pracuje w domu i nie musi polegać na byciu w miejscu pracy, takim jak fabryka czy firma. A jeśli chodzi o usługi, to są one łatwe do zdobycia, jeśli dobrze się zorganizujesz i masz samochód lub formę transportu, abyś mógł się swobodnie poruszać.

Oczywiście, zaleceniem jest znalezienie małego miejsca z dobrym dostępem do usług, które ma szkołę, szpital w pobliżu i usługi transportowe i wszystko, czego potrzebujesz, aby być w stanie żyć normalnie 365 dni w roku.

Ale również w wioskach życie jest inne, ponieważ zachęca się do komunikacji i wszystko odbywa się poprzez rozmowy z pozostałymi mieszkańcami. Komunikacja jest fundamentalną częścią istoty ludzkiej. Jesteśmy istotami społecznymi i musimy się ze sobą komunikować. Każdy odczuwa potrzebę rozmowy, kontaktu z innymi ludźmi.

A jeśli się nad tym zastanowić, w ciągu dnia mamy niewiele okazji do nawiązania prawdziwej, pełnej zaufania, ale przede wszystkim spokojnej i dobrej jakościowo rozmowy. Na wsiach dzieje się to w sposób naturalny i niewymuszony. Idziesz ulicą i spotykasz swoich sąsiadów i jest prawie niemożliwe, aby nie zatrzymać się i nie przywitać lub porozmawiać choćby przez minutę.

Z drugiej strony, jesteś z dala od zanieczyszczeń, tłumów, centrów handlowych i jesteś mniej narażony na konsumpcjonizm i wyczerpujące życie, które dzisiejsze społeczeństwo nam wyznacza. Przyspieszone tempo, jakie mamy, wyczerpuje nas tak bardzo, że nie jest dziwne, iż po powrocie do domu z pracy jedyne na co mamy ochotę to położyć się i chwilę odpocząć. W małym mieście jest to prawie nie do pomyślenia, ponieważ życie, rytm jest inny, życie jest powolne, spokojne, krótko mówiąc, jakość życia jest lepsza w małym mieście.