Uzdrowiska w Polsce – po zdrowie, relaks i regenerację

Na mapie Polski znajdziemy 45 miejscowości uzdrowiskowych. Miejsca te cechują się niezwykle cennymi właściwościami leczniczymi, a pobyt w nich jest jedną z form leczenia różnorakich schorzeń.

Miejscowości uzdrowiskowe to nie tylko ośrodki sanatoryjne o zróżnicowanych ofertach leczniczych, kulturalnych czy turystycznych, ale także liczne atrakcje dla odwiedzających. W wielu miejscach znajdują się tężnie solankowe, pijalnie wód mineralnych, czy lecznicze wody kąpielowe.

Jakie uzdrowiska w Polsce wybrać?

Kuracjusze wybierają zatem miejscowości uzdrowiskowe w celach leczniczych, rehabilitacyjnych oraz wypoczynkowych. W Polsce uzdrowiska znajdziemy nad morzem, w górach, nad jeziorem i terenach nizinnych. Najwięcej miejscowości uzdrowiskowych znajduje się na południu kraju. Uzdrowiska górskie przede wszystkim polecane są osobom które chcą wzmocnić mięśnie, polepszyć wydolność płuc, czy usprawnić pracę serca.

Dolnośląskie uzdrowiska – co warto wiedzieć?

Na dolnym śląsku znajduje się największa liczba miejscowości uzdrowiskowych. Należy do nich Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, Lądek Zdrój, Cieplice Śląskie- Zdrój, Czerniawa- Zdrój czy Świeradów-Zdrój. Jednym z najpopularniejszych w Polsce jest ostatni z wymienionych. Klimat Świeradowa nasycony radonem wspomaga leczenie wielu schorzeń, a miejsce położone u podnóża Gór Izerskich sprzyja wypoczynkowi i regeneracji w pięknych okolicznościach przyrody. W serwisie swieradow24.pl przeczytasz o tym czemu do Świeradowa przyjeżdża tak dużo kuracjuszy.

Innymi chętnie wybieranymi kierunkami w Polsce są uzdrowiska w Ciechocinku, Nałęczowie, Krynicy Zdroju, Kamieniu Pomorskim, czy Szczawnicy. Wśród szerokiej oferty miejscowości uzdrowiskowych, każdy znajdzie miejsce idealnie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.