Które miasta zdrojowe warto odzwiedzić?

Choć w Polsce nie brakuje uzdrowisk, to wciąż jednak kurorty i miasta zdrojowe kojarzą się przede wszystkim ze Szczawnicą.

A szkoda, bo jest wiele innych miejscowości, które również oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i leczenia. Dziś przybliżamy Wam trzy polskie miasta zdrojowe, które na pewno warto odwiedzić.

Krynica Zdrój

Jednym z ciekawszych miejsc jest Krynica-Zdrój. To tutaj możemy podziwiać najstarszy w Polsce park zdrojowy oraz największy w Europie kompleks sanatoryjny. Krynica słynie także z licznych tras rowerowych i pieszych, a turyści mogą tutaj skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, jak choćby Górnik, czyli największy w Polsce muzeum górnictwa.

Busko Zdrój

Innym uzdrowiskiem, które warto odwiedzić jest Busko-Zdrój. To miasto szczególnie polecane jest osobom cierpiącym na dolegliwości reumatyczne i nerwowe. W Busku można skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, które sprawią, że czas tutaj upłynie szybko i przyjemnie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą tutaj skorzystać z licznych szlaków rowerowych i pieszych, a także krytego basenu i kortów tenisowych.

Polanica Zdrój

Ostatnim uzdrowiskiem, które warto wymienić jest Polanica-Zdrój. To miasto słynie ze swojego wspaniałego klimatu i pięknych krajobrazów. W Polanicy można skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, jak choćby Park Zdrojowy czy Wzgórze Marii. Koniecznie trzeba się także wybrać do Pijalni Wód Mineralnych Wielka Pieniawa, które jest jednym z najpopularniejszych tego typu miejsc w regionie.

W portalu regionalnym https://polanica24.pl/ znajdziesz więcej ciekawych faktów na temat Polanicy-Zdrój i okolicznych atrakcji.

Podsumowanie artykułu o zdrojowych miejscowościach

Podsumowując, warto wybrać się do jednego z polskich uzdrowisk, gdyż każde z nich oferuje wiele atrakcji turystycznych i możliwości aktywnego wypoczynku. Dzięki temu na pewno spędzimy tutaj miło czas i wrócimy wypoczęci.