Beskidzkie atrakcje: Łabowa

Dla tych, których fascynują górskie wędrówki oraz dla tych, którzy chcą spędzić urlop w malowniczej okolicy, Beskid Sądecki może się okazać idealnym miejscem na wczasy. Nie brak tu pięknych miejscowości, w których można wypocząć w dobrych warunkach i pięknym otoczeniu. Wśród tych sądeckich miejscowości, w których bez problemów można znaleźć noclegi w przystępnej cenie, znajduje się Łabowa. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Co mogą zyskać ci turyści, którzy postanowią spędzić wczasy na terenie tej gminy?

Gmina Łabowa to dobry punkt dla tych, którzy chcą lepiej poznać Beskid Sądecki i jego atrakcje. Kto postanowi spędzić urlop w tym miejscu, ten będzie mógł cieszyć się wędrówkami po terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, kuszącego pięknymi widokami oraz miejscami ciekawymi dla turystów – przyrodników. Korzystny klimat i kameralna atmosfera to kolejne czynniki, które zachęcają gości do wypoczynku w tej właśnie części Beskidu Sądeckiego. A co można zobaczyć w tym rejonie?

Czy znasz wszystkie zalety mieszkania w małym mieście?

Najstarsza murowana cerkiew z 1784 roku oraz sąsiadujący z nią cmentarz łemkowski to ważne atrakcje, z którymi dość często kojarzona jest Łabowa. Nie są to jednak jedynie obiekty, którym warto poświęcić swój czas. W Łabowej czeka przecież i cmentarz żydowski, i drewniany kościół z połowy XX wieku. Zabytkowe zagrody oraz szereg kapliczek wznoszonych przed wiekami – oto kolejne skarby, z jakimi można się spotkać w tej części Beskidu Sądeckiego. W pobliskiej Kamiennej czeka na turystów kolejna zabytkowa cerkiew, podobną atrakcją może się pochwalić miejscowość Łosie. Tak ciekawe i różnorodne atrakcje sprawiają, że Łabowa oraz jej okolice stają się ciekawym celem wypraw nie tylko dla miłośników przyrody i górskich wędrówek, ale i dla tych, którzy wolny czas wolą przeznaczyć na zwiedzanie zabytków.

One thought on “Beskidzkie atrakcje: Łabowa

Dodaj komentarz