Górny Śląsk dla turystów: co warto zobaczyć w gminie Kalety?

Choć wiele osób zakłada, że Górny Śląsk to głównie przemysł i wielkie miasta, w tej części kraju doskonale mogą się poczuć i miłośnicy historii, i turyści – przyrodnicy. Gdzie można się o tym przekonać? W Kaletach i w ich najbliższej okolicy. Kto w czasie wycieczki po terenie Górnego Śląska zatrzyma się w tym miejscu, ten z pewnością żałować nie będzie. Jakimi turystycznymi walorami mogą nas oczarować Kalety?

Atrakcje turystyczne gminy Łodygowice

Gmina Kalety to piękne lasy i uprawne pola, dzięki czemu tutejszy krajobraz może urzec spokojem i malowniczością. W tej pięknej scenerii kryje się wiele cennych pamiątek z przeszłości. Tak jest m. in. w Zielonej – miejscowości znanej ze stawów, pięknych terenów rekreacyjnych oraz pałacu. Pięknie prezentuje się też kościół w Jędrysku oraz neobraokowy kościół w Miotku. Nie brak też w rejonie Kalet ciekawych przykładów dawnej zabudowy oraz pozostałości po dawnych zakładach przemysłowych. Sporo atrakcji czeka i na tych turystów, którzy na terenie Górnego Śląska szukają przyrodniczych atrakcji. Dla nich ciekawym celem wycieczki mogą się okazać Truszczyce – miejscowość, na terenie której ujrzeć można piękną aleję dębową.

One thought on “Górny Śląsk dla turystów: co warto zobaczyć w gminie Kalety?

Dodaj komentarz