Atrakcje turystyczne gminy Łodygowice

Łodygowice położone zaledwie 5 kilometrów od tak dobrze znanego Żywca urzekają turystów wspaniałymi zabytkami i malowniczą okolicą. Taka jest nie tylko ta miejscowość, ale i cała gmina Łodygowice. To jedno z najciekawszych miejsc na terenie Kotliny Żywieckiej. Co warto tutaj zobaczyć? Czym gmina Łodygowice urzeka turystów?
Bliskość gór (Beskidu Małego i Śląskiego), dużego miasta (czyli Żywca) oraz Jeziora Żywieckiego sprawiają, że Łodygowice i sąsiadujące z nimi miejscowości cieszą się coraz większym uznaniem w oczach turystów. Gmina ta jest świetnym miejscem dla pieszych wędrówek po górach, przy czym nie są to wycieczki wymagające. Większość tras nie sprawia większych problemów nawet tym, których forma jest w raczej kiepskim stanie.
Najważniejszą miejscowością na terenie tej gminy są oczywiście Łodygowice. Wieś ta jest dość silnie uprzemysłowiona, a jednocześnie spokojna i przyjazna turystom. Tu również znajdują się bardzo cenne zabytki. Pierwszym z nich jest drewniany kościółek św. Szymona i Judy Tadeusza. Drugą atrakcja Łodygowic jest murowany dwór, który (podobnie jak kościół) powstał w XVII wieku. Zupełnie inny, bo typowo rolniczy charakter mają wsie Bierna oraz Pietrzykowice. Choć brak w nich takich zabytków jak w Łodygowicach, warto zwrócić uwagę na pełne uroku przydrożne kapliczki i malowniczą okolicę.